Rozbudowa oraz poprawa wydajności energetycznej budynku Pływalni Powiatowej w Rykach.

Rozbudowa pływalni powiatowej trwa. Wykonawca – firma Fast Group Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie prowadzi roboty budowlane. Na zlecenie Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach  również rozpoczęło roboty, po wykonaniu których powstanie kolektor ściekowy będący głównym źródłem zasilania instalacji ciepłowniczej pływalni, zaś istniejące kotły gazowe będą wyłącznie rezerwowym/szczytowym źródłem ciepła.

Poniżej przedstawiamy Państwu fotorelację z inwestycji.

Zakres zadania: 

  1. rozbudowa budynku celem dodania dodatkowych funkcjonalności: saunarium składającego się z dwóch saun suchych, sauny mokrej, groty solnej, tężni solankowej, pomieszczenia masażu oraz ewentualnie dodatkowych atrakcji i pomieszczeń administracji;
  2. zastosowanie niskoemisyjnego układu kogeneracyjnego wraz z pompami ciepła składającego się z agregatu kogeneracyjnego o znamionowej mocy elektrycznej czynnej minimum 80 kW i znamionowej mocy cieplnej co najmniej 120 kWth oraz układu 2 pomp ciepła woda/woda, o łącznej mocy cieplnej dla parametrów 26°C / 45°C około 200 kWth (odzysk ciepła ze ścieków).

Projekt jest realizowany w procedurze zaprojektuj i wybuduj, Inwestycja poprawi efektywność energetyczną pływalni i zmniejszy emisję CO2

Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.500.000,00 zł brutto. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego wynosi 7.294.000,00 zł brutto. Umowny termin zakończenia robót budowlanych określono na 13 miesięcy od dnia podpisania umowy czyli do 2 lipca 2024 roku.

Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość w oczekiwaniu na ponowne uruchomienie pływalni z nowymi atrakcjami dla naszych klientów.

Przez Pływalnia bez kategorii